banner
Praha - Vinoř

Golfové hřiště, kterým kráčela česká historie

 

Nezapomenutelné místo s pohledem na České středohoří se siluetou hory Říp nebo dvě kapličky lemující svatováclavskou poutní cestu. Obě kaple byly inspirací pro název golfového areálu v Praze (Vinoř, Kbely) –
Twin Chapels Golf Resort Praha.

 

 

Twin Chapels – moderní golfový areál, který bude lákat nejen milovníky golfového sportu, ale i milovníky přírody a příjemného prostředí všech věkových kategorií. Lokalita Twin Chapels je atraktivní nejen svou vynikající dostupností ve východní části Prahy, ale také okolní přírodou s výhledem na České středohoří se siluetou hory Říp a pohledy na Vinořský a Ctěnický zámek. Dotekem české historie inspirujícím ke zvolení názvu golfového areálu jsou dvě kapličky ze souboru kaplí svatováclavské poutní cesty vybudované v 17. století na počest poslední cesty knížete Václava. Obě kapličky budou zrenovovány a zpřístupněny veřejnosti.

Twin Chapels je budován na rozloze necelých sto hektarů a zahrnuje dvě golfová hřiště: 18-ti jamkové mistrovské hřiště (championship course) par 72 o celkové délce přes 6450 m z nejdelších z pěti odpališť a 9-ti jamkové hřiště par 34 (executive course/public) o celkové délce přes 2650 m ze zadních ze tří sad odpališť. Filosofie designu hřiště se opírá o princip respektu k okolní krajině a lokálním podmínkám s promyšlenou koncepcí strategického umístění vizuálně atraktivních herních prvků a překážek, které jsou však zároveň velkou výzvou pro hráče. Design hřiště pochází z dílny britské firmy Gaunt Golf Design Limited.

Chloubou Twin Chapels je velkorysé tréninkové zázemí pro dlouhou i krátkou hru – driving range o délce 300 metrů s krytými i travnatými odpališti vysokého standardu, plně vybavená místnost pro profesionální trénink a rozsáhlé tréninkové plochy pro krátkou hru. Tréninkové zázemí se nachází v těsné blízkosti klubovny.

Srdcem Twin Chapels je klubový dům vystavěný v tradičním stylu, v němž nechybí restaurace s barem, letními terasami s výhledem na hřiště, klubem pro členy a partnery, ubytováním hotelového typu a dalším nezbytným zázemím, a to jak pro hráče, tak i negolfovou veřejnost. Kapacita parkoviště v blízkosti klubového domu je 200 vozů.

 

http://www.golfcoursearchitecture.net/content/construction-of-new-czech-republic-golf-resort-in-prague-nears-completion

https://www.top100golfcourses.com/news-item/exciting-times-for-golf-in-the-czech-republic

 
Nahoru